szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Pielęgnacja

Czy henna niszczy rzęsy?

Wśród bardzo popularnych zabiegów, które są wykonywane na rzęsach można przede wszystkim wymienić hennę. W dużej mierze polega ona na przyciemnieniu rzęs, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak wiele osób zastanawia się nad taką kwestią jak: henna rzęs czy niszczy? Warto się tego dowiedzieć.

Henna na brwi

Do koloryzacji rzęs najczęściej używa się takiego produktu jak henna, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wielu osób. Henna jest naturalnym proszkiem, który powstaje z takiej rośliny jak lawsonia bezbronna. W jej składzie można znaleźć czerwony barwnik, który w naturalny sposób łączy się z keratyną zawartą w ludzkich włosach. Zabieg henny jest bardzo podobny do farbowania włosów i przebiega w dość prosty sposób. Proszek wykorzystywany do wykonywania henny należy rozrobić z wodą utlenioną lub specjalnym aktywatorem. Dzięki temu umożliwi on zabarwienie rzęs.

Przeciwwskazania

Mimo szeregu zalet, jakie wynikają z zabiegu henny, ma on również pewne przeciwwskazania. Należy je uważnie sprawdzić przed przystąpieniem do tego rodzaju zabiegu. Przede wszystkim zabiegu henny nie powinny u siebie przeprowadzać żadne osoby, które mają alergię na tego rodzaju preparaty. Oprócz tego przeciwwskazaniem są również wszelkie zmiany zapalne w obrębie oczu, jęczmień, a nawet opuchnięte oraz zaczerwienione powieki. Henna w negatywny sposób może wpłynąć na stan okolicy oczu, dlatego warto o tym pamiętać.

Skład henny

Przed wykonaniem zabiegu henny warto przede wszystkim w odpowiedni sposób sprawdzić skład tego rodzaju produktów, ponieważ jest to niezwykle istotne. Najbardziej bezpieczna jest henna, która została wykonana z naturalnego proszku. Taki produkt nie będzie posiadał w swoim składzie żadnych dodatków, co sprawia, że ryzyko pojawienia się alergii czy też innego rodzaju problemów skórnych jest zmniejszone. Niekorzystny preparat może spowodować alergię oraz problemy ze skórą, dlatego warto zwracać uwagę na składy tego rodzaju wyrobów.

Kolor henny

Kolejnym istotnym aspektem jest również odpowiednie dopasowanie do siebie koloru henny. W przypadku włosów czarnych najlepiej sprawdzi się henna w kolorze czarnym. Jeśli posiada się włosy rude to najlepiej wybrać hennę kasztanową lub miedzianą. Do włosów platynowych lub szarych najbardziej nadaje się henna w kolorze grafitowym. Natomiast w przypadku posiadania włosów blond i brązowych można wybierać spośród wielu kolorów henny. Wśród nich wymienia się między innymi produkty brązowe, ale także kasztanowe lub naturalne. Można również wykorzystać hennę blond.