szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Lifestyle

Jak chronić się przed słońcem na plaży

Choć słońce uzupełnia w naszym organizmie witaminę D, jego nadmiar może zaszkodzić powodując poparzenia skóry i zwroty głowy. Przebywanie na słońcu jest niezwykle przyjemne i relaksujące. Nawet, gdy siedzi się pod parasolem to ze świadomością błękitnego nieba i ciepłego słońca humor od razu jest lepszy.

Jak dobrze ochronić się przed słońcem?

Oto kilka sposobów na ochronę przed dużym palącym słońcem, dzięki którym skóra będzie wyglądała pięknie.

Kapelusz

Jest to piękny dodatek do plażowej stylizacji, który z całą pewnością jest doskonałym rozwiązaniem. Chroni nie tylko głowę przed palącym słońcem, ale także włosy, które nie powinny być wystawiane bezpośrednio na promienie słoneczne. Kapelusz pasuje do każdego stroju kąpielowego oraz do innych plażowych stylizacji. Świetnie komponuje się z delikatnymi tunikami oraz kolorowymi plażowymi szlafrokami. Kapelusz może mieć ogromne rondo, które zasłania także ramiona i plecy. Najczęściej rondo jest średniej wielkości, nie przeszkadza w oglądaniu morskich fal i piasku a chroni całą głowę i włosy. Mężczyźni gustują w kapeluszach z malutkim rondem, zakładając je tylko na czubek głowy. Każdy kapelusz świetnie chroni przed słońcem

Parasol plażowy

Świetnym pomysłem na ochronę przed słońcem jest parasol plażowy. Można go z łatwością wpić w piasek obok koca i cieszyć się odrobiną cienia podczas upalnych dni. Są różne rodzaje tego rozwiązania. Klasyczny parasol ma długi kij i kolorowy kapelusz, w sklepach można także spotkać specjalne budki, które są uwielbiane przez rodziców. Wyglądają jak mały namiot jednak są zabudowane tylko z jednej strony, tak by dzieci jak i dorośli mogli schować się w cieniu w upalne dni. Montuje się je podobnie jak zwykłe namioty wbijając plastikowe śledzie w piasek, tak by wiatr nie zerwał budki.

Parawan

To najbardziej znany w Polsce gadżet do ochrony przed słońcem i wiatrem. Ogromny wybór kolorów i łatwa dostępność sprawia, że królują na polskich plażach. Z łatwością wbija się drewniane pale w piasek, choć czasem z pomocą musi przyjść mały gumowy młotek, gdy piasek jest zbyt twardy. Parawany cieszą się ogromną popularnością, ponieważ odgradzają przestrzeń i sprawiają wrażenie prywatności.

Filtry 

Bezpośrednią ochronę przed słońcem można uzyskać smarując skórę kremami z filtrami UV. Parasol plażowy ochroni przed słońcem, a krem zadba o prawidłowe nawilżenie skóry, która jest narażona na działanie promieni UVA i UVB. Filtry mogą być bardzo wysokie, nawet do 50 SPF stosowane u dzieci lub dorosłych, którzy wybierają się w tropiki. Lub niższe do 15 SPF, które używa się raczej dla podtrzymania opalenizny.

Plażowa tunika

Aby dodatkowo ochronić się przed słońcem na plaży warto nosić tuniki, jasne i przewiewne. Będzie to kolejny bloker słońca, a do tego zatuszują mankamenty ciała, które niektórzy chcą ukryć. Tuniki są bardzo modne także nad basenem i w hotelowych lobby. Najlepiej sprawdzają się jasne kolory: biele, beże i szarości, jednak czarna tunika na opalonej skórze wygląda także zjawiskowo.