szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Jak farbować włosy w domu
Uroda

Jak farbować włosy w domu? Poznajcie garść przydatnych porad.

Farbowanie włosów w domu nie musi być trudne ani bardzo pracochłonne. Wystarczy wybrać odpowiednią koloryzację i właściwie się do niej przygotować. Jak farbować włosy w domu? Poznajcie garść przydatnych rad.

Jak przygotować włosy przed farbowaniem ich w domu? 

Nie każdy może pozwolić sobie na wizytę u fryzjera na koloryzację wtedy, gdy akurat tego potrzebuje, zwłaszcza gdy jest przywiązany do jednego salonu i nie wyobraża sobie, by pójść do innego, a fryzjerka akurat ma zajęte terminy lub jest na urlopie. Czasem też po prostu chce się zaoszczędzić trochę środków w budżecie domowym, w końcu farbowanie w salonie do tanich nie należy, a farbowanie włosów w domu na jednolity kolor, zbliżony do koloru włosów jest naprawdę proste. W końcu jeśli w czasie pandemii nawet księżna Kate samodzielnie farbowała włosy, to możesz to robić i Ty. Oczywiście musisz odpowiednio przygotować włosy do zabiegu farbowania. Zaplanuj go przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem i już od pierwszego dnia wprowadź odpowiednią kurację rewitalizującą, przygotowującą do zabiegu. Jest to ważne, zwłaszcza gdy często farbujesz włosy. Nie jest to trudne, ani też bardzo czasochłonne czy kosztowne. Zaopatrz się w zestaw kosmetyków odpowiednich do twojego rodzaju włosów. Niezbędny jest szampon, odżywka, ale i maska. Tę ostatnią wykonuj raz na tydzień, zatem jeśli farbowanie planujesz za trzy tygodnie, odżywczą maskę zdążysz wykonać przynajmniej dwukrotnie. Możesz też na dzień przed farbowaniem zdecydować się na olejowanie włosów. Po umyciu włosów nałóż olej np. kokosowy na długość włosów i ubierz czepek kosmetyczny. Pozostaw olej na włosach nawet na całą noc, a rano dokładnie spłucz ciepłą wodą. Potem umyj włosy. Będą świetnie przygotowane do farbowania. Pamiętaj, że olejowanie przed samym farbowaniem nie jest wskazane i trzeba zachować przynajmniej 2 godzinny odstęp.             

Farbowanie włosów w domu – jak robić to bezpiecznie i uniknąć strat? 

Farbowanie włosów w domu na jednolity kolor wykonaj, gdy robisz to po raz pierwszy. Gdy masz wprawę możesz pokusić się nawet o wykonanie delikatnych refleksów na włosach. Jednak musisz dobrze opanować sposób i kolejność nakładania farby. Jak farbować włosy w domu dobrze i bezpiecznie? Należy ją nakładać najpierw na odrost, a potem na długość włosów, np. na 15 minut przed myciem w myjce. Jeśli farbujesz całe włosy, to zacznij z tyłu głowy, a skończ na włosach z przodu, które znacznie szybciej „łapią” kolor. Dziel włosy na pasma, ale i sekcje. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych plam i nierównego rozprowadzenia farby. Zabezpiecz zarówno siebie, jak i przestrzeń wokół Ciebie. Włóż stare ubrania, w końcu nie chcesz zniszczyć ulubionej bluzki, a najlepiej załóż także foliową ochronę, choćby z worka. Koniecznie włóż rękawiczki, podziel włosy na sekcje i przygotuj do farbowania, potem możesz zabrać się za mieszanie składników farby i nakładać ją pasmo po paśmie. Spłucz włosy ciepłą wodą w czasie rekomendowanym przez producenta farby do włosów. Zrób to bardzo dokładnie, by nie pozostały żadne resztki, a później nałóż dołączoną do farby odżywkę, pozostaw na kilka minut na włosach i spłucz.      

Jak dbać o włosy po farbowaniu?    

Po farbowaniu możesz umyć włosy metodą OMO. Stosuj raz w tygodniu olejowanie i dopasuj olej do włosów tak, by nie wypłukiwał pigmentu. Sięgaj po kosmetyki termochronne, gdy używasz suszarki lub prostownicy. Nakładaj olejek albo mgiełkę z filtrem UV przed wyjściem z domu, by chronić kolor.     

Materiał zewnętrzny