szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jak zastosować kwasy na twarz w domu?

W obecnych czasach kwasy na twarz w domu to bardzo popularny rodzaj zabiegu, który chętnie wykonywany jest przez wiele kobiet w różnym wieku. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kwasów, które w odpowiedni sposób warto dostosować do swojego typu cery oraz ewentualnych problemów, które są z nią związane. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Kwas migdałowy

Wśród różnych rodzajów kwasów na twarz stosowanych w domu można przede wszystkim wymienić kwas migdałowy. Ma on bardzo szerokie możliwości zastosowania, ponieważ wykorzystuje się go przede wszystkim w przypadku posiadania rozszerzonych porów, a także zmarszczek. Ma on bardzo silnie działanie złuszczające, dzięki czemu jego działanie jest niezwykle korzystne. Oprócz tego posiada również właściwości antybakteryjne oraz odkażające, co sprawia, że bez problemów można go stosować w przypadku posiadania cery tłustej oraz trądzikowej. Na pewno produkt ten będzie mieć bardzo korzystny wpływ.

Kwas glikolowy

Kolejnym rodzajem kwasu, który bez większych problemów można stosować w domu jest kwas glikolowy. Jest to produkt stosowany przede wszystkim na przebarwienia, a także blizny. Dlatego z powodzeniem może być on używany przez wszystkie osoby, które zmagają się z tego rodzaju problemami skórnymi. Kwas glikolowy w korzystny sposób może wpłynąć na redukcję przebarwień o opornym charakterze, a także głębokich blizn, które powstały na skutek trądziku. Warto wykorzystać ten produkt podczas swojej pielęgnacji.

Kwas salicylowy

Wśród różnych rodzajów kwasów na twarz można również wymienić kwas salicylowy. Bez większych problemów może być on stosowany w sposób samodzielny w domu oraz będzie miał bardzo korzystne efekty. Tego rodzaju produkt stosowany jest przede wszystkim w przebiegu trądziku, zarówno młodzieńczego, jak i u osób dorosłych. Kwas salicylowy posiada właściwości przeciwzapalne, co sprawia, że z powodzeniem można go stosować do cery tłustej, a także trądzikowej.

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy również sprawdzi się jako jeden z rodzajów kwasów, które bez większych problemów mogą być stosowane w sposób samodzielny w domu. Jest to produkt, który przede wszystkim używany jest podczas występowania różnego rodzaju trądziku. Jednak sprawdzi się również na przebarwienia i będzie miał bardzo korzystne efekty działania. Warto je wykorzystać podczas zmagania się z różnego rodzaju problemami skórnymi związanymi z trądzikiem oraz bliznami, które powstają na skutek jego działania. Kwas azelainowy bez większych problemów może być stosowany również w przypadku cery wrażliwej.