szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

skin cycling
Pielęgnacja

Chcesz spróbować nowej metody pielęgnacji twarzy? Sprawdź skin cycling

Codzienna rutyna pielęgnacyjna to kilka kroków, które codziennie się powtarza, zarówno rano, jak i wieczorem. Czy taka pielęgnacja zawsze daje efekt? Czego można spróbować, aby wzmocnić efekt dla skóry? Poznaj skin cycling, czyli nowe podejście oparte na 4 wieczorach pielęgnacji.

Codzienna rutyna pielęgnacyjna to ustalony sposób pielęgnacji skóry

Codziennie rano i wieczorem, powtarzamy kilka kroków, które zapewniają nam całościową pielęgnację skóry. Dzień zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, a popularne są do tego delikatne płyny micelarne, z dodatkami witamin i czasem kwasów. Można też stosować pianki do mycia twarzy lub żele micelarne.  Następny krok to tonizowanie, ale nie każdy go stosuje. Potem nakłada się w razie potrzeby skoncentrowane serum, a po jego wchłonięciu krem. Serum można włączyć do codziennej pielęgnacji lub stosować w okresach wzmożonej regeneracji skóry. Punkt kluczowy to nałożenie kremu nawilżającego, najlepiej z dodatkiem aktywnych składników takich jak kwas hialuronowy czy retinol i witamin C, E lub A. Wieczorem należy wykonać dokładny demakijaż i ponownie powtórzyć cykl pielęgnacji. Kosmetyki na noc powinny mieć bardziej bogatą i skoncentrowaną formułę.

Czym różni się skin cycling od zwykłej pielęgnacji skóry?

Skin cycling opiera się na 4 wieczorach pielęgnacji i każdy z nich jest poświęcony innej czynności. Pierwszy dzień to złuszczanie naskórka za pomocą preparatów z kwasami owocami lub mocniejszymi, na przykład salicylowym. Drugi dzień to działanie retinoidami, czyli retinolem lub retinalem, które wykazują silne działanie przeciwzmarszczkowe i regeneracyjne dla skóry. Jest to punkt kluczowy całej pielęgnacji, bo można wtedy intensywnie działać na skórę i sprawić, że zmarszczki będą mniej widoczne, a skóra będzie bardziej napięta i jędrna. Jeden dzień poświęcony działaniu retinoidów jest tutaj najważniejszy, bo skóra otrzymuje mocną i skuteczną substancję. Warto jednak pamiętać, że należy stosować je ostrożnie, bo mogą one być uczulające i powodować przebarwienia słoneczne. W zwykłej pielęgnacji stosujemy aktywne substancje codziennie, a w skin cycling skupiamy się na nich głównie tego jednego dnia. 

Czy mogę zastosować taki cykl pielęgnacji skóry?

Jeśli dalej nie wiesz czym jest skin cycling, to musisz zastanowić się, jakie są podstawowe różnice w tej pielęgnacji, a w zwykłej. Przede wszystkim skin cycling jest bardziej uporządkowany i ma jasne zasady. Po drugie, po okresie złuszczania i stosowania retinoidów, przychodzi czas na nawilżanie skóry i regenerację. W tym czasie, może się ona zregenerować po mocnym działaniu poprzednich składników. Dzięki temu odbudowuje się bariera ochronna skóry i może ona z powrotem przyjmować mocne kosmetyki od nowa. Jeśli skóra zareaguje uczuleniem na retinol, można wydłużyć okres regeneracji o jeden dzień. Każdy cykl może być indywidualnie dostosowany do potrzeb każdej skóry. Można go powtarzać dowolną ilość razy, jeśli tylko okaże się, że taka opcja nam służy. Inna możliwość to okresowe stosowane skin cycling, gdy chcemy poddać skórę działaniu mocniejszych kosmetyków, które mogą szybko ją zregenerować. 

Materiał zewnętrzny