szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Jaki WC wybrać do nowoczesnej łazienki
Dom i Ogród

Jaki WC wybrać do nowoczesnej łazienki?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem i prostotą. Modernistyczny styl można łatwo wprowadzić również w łazience. Jaki WC wybrać, żeby pasował wyglądem i funkcjonalnością do takiego wnętrza?

Podtynkowe WC – minimalistyczna elegancja

Pierwszym pomysłem na wprowadzenie nowoczesnego designu do wnętrza łazienki jest wybór toalety z ukrytym stelażem WC pod tynkiem. Na wierzchu widoczna jest wyłącznie miska toaletowa oraz przycisk do spłukiwania wody. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo estetycznie. Taka ubikacja jest także łatwiejsza w czyszczeniu niż standardowy WC kompakt. 

Podwieszana toaleta – must have w każdej łazience

Nowoczesny styl charakteryzuje się również nowoczesnymi rozwiązaniami – w takiej łazience nie może zabraknąć modnej podwieszanej toalety. Miska WC bez nogi wygląda elegancko i sprawia wrażenie lekkiej konstrukcji. Jednocześnie, dzięki odpowiedniemu montażowi, podwieszana toaleta jest bardzo wytrzymała i odporna na ewentualne uszkodzenia. Brak nogi, widocznych odpływów i stelaża powoduje, że toaleta jest także prostsza w czyszczeniu.

Bidet do kolekcji

W nowoczesnej łazience nie można zapominać o wszelkich udogodnieniach dla użytkowników. Jednym z nich jest bidet, który służy do utrzymywania higieny osobistej w komfortowych warunkach. Zarówno WC, jak i bidet, może mieć podwieszaną miskę oraz stelaż, przyłącza i odpływy estetycznie ukryte pod tynkiem. 

Jaki kolor WC wybrać?

To, jaki WC wybrać do łazienki w stylu nowoczesnym, zależy od indywidualnych preferencji inwestora oraz stylu pomieszczenia. Zazwyczaj wybiera się ubikację w standardowym białym kolorze. Jednak we współczesnych trendach aranżacyjnych wychodzi się poza trendy. 

WC w czarnym kolorze może stanowić oryginalny element dekoracyjny. Czerń symbolizuje luksus i elegancję, dzięki czemu idealnie wpisuje się w charakter nowoczesnego stylu łazienki. Na taki kolor można zdecydować się przy większej łazience, ponieważ czerń optycznie pomniejsza wnętrze.

Kompromisem pomiędzy stylowym czarnym kolorem a standardową bielą, jest szarość. To neutralny oraz uniwersalny kolor, do którego można dopasować dodatki w każdym odcieniu. Wybór WC w szarym kolorze daje szerokie pole aranżacyjne – takie urządzenie sanitarne pasuje zarówno do płytek ceramicznych, gresowych, jak i drewnopodobnych. Toaleta może dobrze komponować się także w towarzystwie naturalnych kamieni.

Gdzie kupić WC?

Gdy już wiadomo, jaki WC wybrać, warto przejrzeć oferty popularnych sklepów budowlanych bądź wynająć firmę budowlaną, która zajmie się zarówno zakupem urządzeń sanitarnych, jak i ich montażem oraz wykończeniem wnętrza. Powierzenie fachowcom urządzenia łazienki często jest gwarancją sukcesu – ma się pewność tego, że WC zostanie podłączony właściwie, a jego otoczenie zabezpieczone. Sprawdzonych montażystów można znaleźć na Fixly: https://fixly.pl/kategoria/montaz-wc