szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Pierścionek zaręczynowy z diamentem
Lifestyle

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Pierścionek zaręczynowy z diamentem to jeden z najpiękniejszych sposobów złożenia obietnicy miłości i chęci wstąpienia z ukochaną osobą w związek małżeński. Diamenty to najszlachetniejsze z kamieni, a jednocześnie najbardziej trwałe i wytrzymałe. Pierścionek zaręczynowy z diamentem to zatem symboliczne wyznanie dozgonnego uczucia i powiedzenie bez słów, że związek traktowany jest niezwykle poważnie.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – dzień, który pozostanie w pamięci na zawsze

Pierścionek zaręczynowy z diamentem wręczony z intencją oświadczenia się ukochanej osobie to wydarzenie, które na długo pozostanie we wspomnieniach obojga narzeczonych. Większość kobiet marzy o takiej romantycznej chwili, choćby się do tego otwarcie nie przyznawały. Diamenty to drogocenne i piękne kamienie szlachetne. Symbolizują czystość, szczerość i przywiązanie. Otrzymując pierścionek zaręczynowy z diamentem, kobieta może być pewna, że jej partner ma bardzo poważne zamiary i pragnie stworzyć z nią rodzinę.

Diamenty kojarzone są z wiecznością i trwałością uczuć. To właśnie z tego względu pierścionki zaręczynowe z diamentem są najchętniej wybieraną biżuterią na moment oświadczyn. Diament to krystaliczna postać węgla, praktycznie niezniszczalna. Symbolicznie mówi to, że nawet rzeczy zwyczajne i codzienne mogą okazać się piękne i wyjątkowo trwałe. Wręczając pierścionek zaręczynowy z diamentem, mężczyzna daje wyraz swoim uczuciom i nadziejom oraz okazuje niezmierny szacunek dla wybranki serca.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – jak wybrać ten idealny?

W ofercie jest ogromny wybór pierścionków zaręczynowych z diamentem. Dostępne są pierścionki ze złota w klasycznym żółtym kolorze, złote pierścionki zaręczynowe z diamentem w kolorze różowym oraz ze złota białego. Także same diamenty różnią się wielkością i sposobem oszlifowania oraz osadzenia. Można zdecydować się na pojedynczy diament o olśniewającym blasku – będzie on symbolicznie mówił, że wybrana osoba jest „tą jedyną”. Można też wybrać pierścionek zaręczynowy z dwoma lub więcej diamentami, co symbolizować będzie związek dwóch osób oraz przywiązanie do wartości takich jak wierność, szlachetność i lojalność.

Idealny pierścionek zaręczynowy z diamentem powinien podobać się przede wszystkim wybrance serca. Oczywiście najczęściej oświadczyny i wręczenie pierścionka mają stanowić niespodziankę, ale można delikatnie dowiedzieć się, jakie preferencje pod względem biżuterii ma osoba, która ma otrzymać pierścionek w chwili oświadczyn. Można zapytać o to jej mamę, siostrę lub koleżankę, prosząc, by pozostało to w tajemnicy aż do momentu, gdy pierścionek zaręczynowy z diamentem zostanie wręczony.

Ważną kwestią jest też odpowiednie dobranie rozmiaru pierścionka – można w tym celu udać się do jubilera z innym pierścionkiem noszonym przez wybrankę serca lub dowiedzieć się, jaki ma obwód palca. Jeśli pierścionek zaręczynowy z diamentem będzie jednak za luźny, bez problemu da się go zmniejszyć tak, by nie zsunął się z palca.