szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jak wyczyścić zamszowe buty?

Wśród różnych rodzajów obuwia można przede wszystkim wymienić buty, które są wykonane z takiego materiału jak zamsz. Są one bardzo chętnie wybierane przez kobiety w różnym wieku, dlatego są tak popularne. Jednak ich pielęgnacja może sprawić pewne problemy. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak czyścić zamszowe buty. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne uniwersalne sposoby.

Skórka od chleba

Zamszowe buty bez większych problemów można czyścić takim przedmiotem jak skórka od chleba. Jednak rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w przypadku suchych zabrudzeń, a także ich niewielkiego rozmiaru. Dlatego jeśli na butach pojawiają się jedynie drobne zmiany to z powodzeniem można zastosować w celu ich wyczyszczenia skórkę od chleba. Miękka część skórki bardzo dobrze działa na zamszowe buty, dlatego jej wykorzystanie jest dość polecane do tego celu. Na końcu należy otrzepać buty i uzyskuje się w pełni czysty produkt.

Gumka do ścierania

Kolejnym przedmiotem, który bez większych problemów można wykorzystać do czyszczenia zamszowych butów jest gumka do ścierania. Służy ona do ścierania, a więc będzie to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku butów, które są wykonane z takich materiałów jak zamsz. Gumka do ścierania poradzi sobie przede wszystkim z suchymi zabrudzeniami. Warto wybrać gumkę, która będzie miała kolor biały. W przeciwnym przypadku może zmienić kolor obuwia, co nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Szczoteczka do zębów

Wśród różnych produktów, które idealnie sprawdzą się w przypadku czyszczenia zamszowych butów można wymienić na przykład szczoteczkę do zębów. Szczoteczkę do zębów również najlepiej wykorzystać do czyszczenia suchych butów, dlatego wcześniej należy je zostawić do wysuszenia. Następnie wystarczy lekko pocierać buty suchą szczoteczką w celu usunięcia z nich wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Warto pamiętać, aby czyszczenie wykonywać wraz z włosiem, a nie pod włos. Jest to dość istotna kwestia.

Mokre chusteczki

W przypadku czyszczenia zamszowych butów idealnie sprawdzą się także mokre chusteczki, dlatego będą one bardzo dobrym wyborem. Mokre chusteczki również należy zastosować na suchych butach, ponieważ wtedy ich działanie będzie najbardziej korzystne. Chusteczki tego rodzaju umożliwią usunięcie bardzo zróżnicowanych plam, nawet tych najtrudniejszych, które powstały w wyniku działania tłuszczu. Dlatego warto z nich skorzystać, jeśli inne metody zawiodą, ponieważ chusteczki mogą się sprawdzić w bardzo problematycznych sytuacjach. Warto o tym pamiętać.