szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Najpopularniejsze masy plastyczne dla dzieci

Wśród najciekawszych zajęć dla dzieci z całą pewnością można wymienić wszelkiego rodzaju zabawy z wykorzystaniem mas plastycznych. Jest to bardzo ciekawe zajęcie, które na pewno zainteresuje wiele dzieci. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, a także poznać podstawowe przepisy na masy plastyczne dla dzieci.

Masa solna

Bardzo dobra masa plastyczna dla dzieci to przede wszystkim masa solna, która ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Z masy solnej można wykonać bardzo wiele atrakcyjnych dla dzieci przedmiotów, co będzie fantastyczną zabawą dla każdego młodego człowieka. Wśród głównych składników tego rodzaju masy można przede wszystkim wymienić mąkę, wodę, a także sól. Mąki powinno być tyle samo co soli, a wody o połowę mniej, jeśli chodzi o prawidłowe proporcje. Dzięki nim będzie możliwe stworzenie idealnej masy solnej dla każdego dziecka.

Zimna porcelana

Kolejną masą plastyczną, która będzie idealna dla każdego dziecka z całą pewnością będzie zimna porcelana. Można z niej wykonać wszystko to, co z masy solnej, a także inne elementy, które są bardzo cienkie i precyzyjne. Zimna porcelana to masa, która złożona jest z takich składników jak skrobia ziemniaczana, klej do drewna, a także dwie łyżki oliwki, dwie łyżki octu oraz ewentualny aromat. Natomiast skrobi ziemniaczanej oraz kleju do drewna powinno być po dwieście pięćdziesiąt gram. Wtedy przygotowywana masa na pewno wyjdzie bardzo dobrze.

Masa pierniczkowa

Wśród różnego rodzaju mas plastycznych dla dzieci można również wymienić masę pierniczkową, która jest idealna pod względem sensorycznym dla każdego malucha. Oprócz tego masa jest również jadalna i bez większych problemów można z niej przygotować pierniczki. W skład masy wchodzą takie składniki jak mąka pszenna, rozpuszczony miód, cukier, soda oczyszczona, przyprawa do piernika, a także jajko oraz mleko. Masą można się bawić, ale można z niej także przygotować przepyszne pierniczki.

Domowa ciastolina

Idealna masa plastyczna dla dzieci to także domowa ciastolina, którą można z powodzeniem wykorzystać przy bardzo wielu dziecięcych projektach. Składa się ona z takich elementów jak olej spożywczy, mąka pszenna, proszek do pieczenia, sól, ciepła woda. Oprócz tego do masy takiej jak ciastolina można również bez większych problemów dodać jakiś aromat, na przykład olejek waniliowy albo cukier waniliowy. Dzięki temu będzie pięknie pachniała. Natomiast w celu nadania masie koloru warto wykorzystać do tego celu barwniki spożywcze, które zwiększą atrakcyjność masy.