szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Stosowanie oleju arganowego w ciąży

Wśród różnych rodzajów olejów można przede wszystkim wymienić olej arganowy. Posiada on szereg korzystnych właściwości, dlatego warto go włączyć do swojej codziennej pielęgnacji. Wiele kobiet zastanawia się, czy można stosować olej arganowy w ciąży. Dobrze jest się tego dowiedzieć, aby nie popełniać błędów.

Właściwości oleju arganowego

Olej arganowy z całą pewnością ma bardzo korzystne właściwości, dlatego może być z powodzeniem stosowany przez wiele osób. Olej arganowy można znaleźć w sprzedaży zarówno w wersji kosmetycznej, jak i w wersji spożywczej. Wybór konkretnego produktu jest przede wszystkim zależny od sposobów jego wykorzystania. Olejek arganowy bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku pielęgnacji skóry. Można go stosować w sposób samodzielny, jak i dodawać do różnego rodzaju kosmetyków. Jest to produkt w pełni bezpieczny, dlatego nie powinien mieć on żadnego negatywnego wpływu na stan skóry. Warto o tym pamiętać.

Działanie oleju arganowego

Olej arganowy ma bardzo korzystne działanie na skórę. Przede wszystkim posiada on silne właściwości nawilżające, dzięki czemu zatrzymuje wilgoć oraz w skuteczny sposób zapobiega wysuszaniu się skóry. Oprócz tego produkt ten ma również działanie regenerujące, co sprawia, że działa ochronnie na skórę oraz włosy. W korzystny sposób je także uelastycznia, co jest idealnym działaniem tego rodzaju oleju. Dodatkowo olejek arganowy stanowi fantastyczną ochronę przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego.

Skład oleju arganowego

Olej arganowy w swoim składzie zawiera szereg bardzo korzystnych substancji, dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas wyboru produktów do pielęgnacji. Wśród nich można wymienić przede wszystkim następujące substancje:
– witamina E, która odmładza skórę oraz jest naturalnym przeciwutleniaczem,
– nienasycone kwasy tłuszczowe, które w korzystny sposób wpływają na naturalną barierę ochronną skóry,
– tokoferol, który w bardzo dobry sposób wpływa na eliminację wolnych rodników ze skóry.

Olej arganowy w ciąży

Olejek arganowy bez większych problemów może być stosowany również podczas trwania ciąży. W tym czasie może mieć bardzo korzystne działanie, dlatego warto go uwzględnić w swojej codziennej pielęgnacji. Olejek arganowy stosowany jest przede wszystkim w celu uniknięcia rozstępów, które mogą pojawić się na brzuchu ciężarnej kobiety. Jednak z powodzeniem może być stosowany również na rozstępy, które istnieją. Wykorzystuje się go również w przypadku blizn, a także innych podrażnień skóry, takich jak zmiany potrądzikowe.