szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jak wybierać szampony bez parabenów?

Z całą pewnością można stwierdzić, że szampon jest jednym z najbardziej podstawowych produktów, które są wykorzystywane podczas pielęgnacji włosów. Tego rodzaju kosmetyki mogą mieć bardzo zróżnicowany skład, jednak bardzo korzystne są szampony bez parabenów. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Szampon z keratyną

Szampon z keratyną to produkt, który z powodzeniem można wykorzystywać w przypadku posiadania suchych oraz zniszczonych włosów. Oprócz tego idealnie się on sprawdzi po przeprowadzonym zabiegu keratynowego prostowania włosów, dlatego warto się zastanowić nad jego zakupem. Produkt jest bardzo delikatny dla skóry głowy oraz włosów, ponieważ nie posiada w swoim składzie żadnych negatywnych substancji. Wśród nich można wymienić parabeny, parafiny, oleje mineralne, siarczany, syntetyczne barwniki czy też SLES. Produkt posiada w swoim składzie korzystnie działającą keratynę oraz olejki.

Szampon do włosów delikatnych

Szampony bez parabenów to przede wszystkim produkty przeznaczone do delikatnych włosów oraz wrażliwej skóry głowy. Tego rodzaju produkty zazwyczaj nie posiadają w swoim składzie żadnych negatywnie działających substancji, takich jak SLES, parabeny czy też barwniki i SLS. Skład szamponów przeznaczonych do włosów delikatnych jest bardzo dobrze sprawdzony i przebadany, dzięki czemu z całą pewnością nie spowoduje żadnych problemów na delikatnej skórze głowy. Warto go wykorzystać.

Szampon odbudowujący

Kolejnym produktem, w składzie którego nie znajdą się parabeny, z całą pewnością jest szampon odbudowujący. Ma on bardzo korzystny wpływ zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku włosów delikatnych, a także po zabiegach keratynowego prostowania włosów. Oprócz tego bez większych problemów może być również stosowany przez alergików, dlatego można z niego korzystać, jeśli posiada się tego rodzaju problemy zdrowotne. W składzie produktu nie znajdują się żadne barwniki i parabeny.

Szampon do włosów odwodnionych

Wśród szamponów bez parabenów można również wymienić produkt, który przeznaczony jest do włosów odwodnionych, a także bardzo suchych. Dzięki swojej niezwykłej formule może on bez większych problemów nawilżyć włosy, a także skórę głowy, co będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach. W szamponie nie znajdują się żadne niekorzystne składniki takie jak parabeny, barwniki, oleje mineralne, parafiny, siarczany, a także alergeny roślinne. W jego składzie można natomiast znaleźć witaminę E, która ma bardzo korzystny wpływ na ogólny stan włosów.