szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Uroda

Puder sypki czy prasowany – który z nich wybrać?

Interesujesz się makijażem? Chciałabyś zgłębić jego tajniki? Szukasz porad dotyczących kosmetyków? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym opiszemy główne różnice między pudrem sypkim a prasowanym, a także zdradzimy, kiedy je stosować. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Puder – must have w każdej kosmetyczce

Chyba każda z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że puder, bez względu na swoją postać jest jednym z podstawowych kosmetyków. Nawet te z nas, które na co dzień unikają makijażu i raczej stronią od różnego rodzaju kosmetyków, korzystają z pudrów. Nie ma w tym w końcu nic dziwnego! To właśnie puder nadaje naszej twarzy blasku i zdrowego wyglądu, kryje wszelkie niedoskonałości, przedłuża trwałość całego makijażu, a także przeciwdziała tzw. „świeceniu się”. Te właściwości można jednak przypisać pudrowi pod jednym warunkiem – że jest on dobrze dobrany. Jak tego dokonać?

Puder sypki czy prasowany – jaki wybrać?

Na początku należy powiedzieć, czym tak naprawdę różnią się te dwa rodzaje kosmetyków. Puder sypki jest to po prostu puder w formie proszku, który najczęściej sprzedawany jest w pudełeczku z dziurkami, przez które wydobywa się proszek. Puder prasowany natomiast jest dokładnie takim samym produktem różniącym się jedynie formą. Jak sama nazwa wskazuje jest on sprasowany – w kamieniu i najczęściej spotkać go możemy w puzderku, zaopatrzonym w lusterko oraz gąbeczkę. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który z nich jest lepszy lub który należy wybrać, gdyż oba produkty służą do nieco innych celów. Puder sypki najlepiej sprawdza się w wykonywaniu makijażu na cały dzień. To właśnie dzięki niemu nasza twarz nabierze odpowiednich kolorów i pozbędzie się wszelkiego rodzaju przebarwień. Należy rozprowadzać go po twarzy dużym pędzlem, z gęstym włosiem w końcowym etapie wykonywania makijażu. Dzięki temu podkład oraz wszelkie inne produkty, których użyłyśmy, zostaną odpowiednio utrwalone.

Puder prasowany czy też w kamieniu jest za to typowym gadżetem „do torebki”, dzięki któremu będziemy mogły dokonywać poprawek swojego makijażu przez cały dzień. Dzięki swojej formie jest on niezwykle wygodny w użytkowaniu oraz dyskretny. Puder tego typu najlepiej nakładać na twarz dołączoną do niego gąbeczką, aby odświeżyć swój wygląd i sprawić, że będziemy wyglądać świeżo i promiennie przez cały dzień. Warto pamiętać, że tego typu puder nie jest zbyt dobry do porannego makijażu i zdecydowanie lepiej sprawdzi się jedynie do drobnych poprawek w ciągu dnia.