szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

W jaki sposób uszyć maseczkę?

W obecnych czasach maseczka jest bardzo przydatnym przedmiotem podczas codziennego funkcjonowania. Tego rodzaju produkty można kupić, jednak można je również stworzyć w sposób samodzielny. Wiele osób zastanawia się, jak uszyć maseczkę. Warto się tego dowiedzieć.

Niezbędne elementy

Do uszycia maseczki z całą pewnością potrzebne są pewne niezbędne elementy. Dzięki nim będzie mógł powstać bardzo funkcjonalny przedmiot. Wśród potrzebnych produktów można przede wszystkim wymienić dowolny kawałek materiału, dwa kawałki gumki o odpowiedniej długości, nożyczki oraz mydło krawieckie, a także maszyna do szycia lub igła i nitka. Dzięki skompletowaniu wszystkich tych przedmiotów będzie istniała możliwość uszycia swojej własnej maseczki, co z całą pewnością będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób.

Szycie krok po kroku

Uszycie maseczki z materiału nie jest tak skomplikowaną sprawą, jak to się na początku wydaje. Przede wszystkim z przygotowanego materiału należy wyciąć dwa prostokąty o równej długości. Następnie jeden z nich należy przeciąć na pół, a dwie powstałe połówki należy położyć na nieprzeciętym kawałku. Boki powinny na sobie równo leżeć. Kolejnym etapem jest zszycie poszczególnych elementów. Z dwóch doszytych kawałków powinno się utworzyć zakładki, zawinąć materiał na niezszytych stronach oraz przełożyć przez nie gumki. Do kieszonek można również włożyć kawałki fizeliny, które będą stanowiły dodatkową ochronę przed wirusami oraz bakteriami.

Prosta wersja

Istnieje również prostsza wersja tworzenia takich produktów jak maseczki. W celu wykorzystania tego sposobu należy podwinąć górę w kawałku materiału, a następnie go przeszyć. Kolejnym etapem jest wykonanie potrójnego marszczenia i przeszycie go. Poprzez naciągnięcie materiału można stworzyć tunel na gumki, w którym należy je następnie umieścić. Zamiast gumek można również wykorzystać tasiemki o równej długości. Jest to idealny sposób na stworzenie maseczki ochronnej.

Maseczka bez szycia

Maseczkę można również stworzyć bez konieczności szycia, co będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie posiadają maszyny do szycia lub po prostu nie potrafią szyć. Z koszulki można wyciąć fragment materiału. W tym przypadku wzdłuż krawędzi bocznej należy rozciąć paski, które zostaną wykorzystane jako wiązanie. Maseczkę można również stworzyć z bawełnianej bandany. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób, ponieważ jest ono bardzo proste w wykonaniu. Nie trzeba posiadać do tego żadnych specjalnych umiejętności.