szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jak samodzielnie podciąć włosy

Korzystny wygląd włosów z całą pewnością jest bardzo istotną kwestią dla każdej kobiety, dlatego warto o niego w szczególny sposób zadbać. Możliwe jest to między innymi poprzez odpowiednią pielęgnację. Jednak wiele kobiet zastanawia się również, jak samodzielnie podciąć włosy, aby jak najbardziej korzystnie się one prezentowały. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne sprawdzone sposoby.

Niezbędne elementy

Przede wszystkim do podcięcia włosów w domu potrzebne są pewne niezbędne elementy, dzięki którym ten proces jest w ogóle możliwy. Przede wszystkim w celu samodzielnego podcięcia włosów należy zaopatrzyć się w takie przedmioty jak nożyczki do włosów, cienki grzebień, który posiada wąsko rozstawione zęby, a także dwa lusterka. Oprócz tego bardzo przydatne będą również klamry do włosów i gumki, butelka z atomizerem oraz ręcznik lub peleryna fryzjerska. Dzięki tym przedmiotom podcięcie włosów będzie w ogóle możliwe.

Włosy do ramion

Jednym z najłatwiejszych sposobów podcięcia włosów jest ich skrócenie do ramion. Jest to możliwe w przypadku posiadania zarówno włosów długich, jak i półdługich. W celu podcięcia włosów najpierw należy je w odpowiedni sposób zmoczyć poprzez wykorzystanie butelki z atomizerem. Włosy należy podzielić na dwie równe części, a każdą z nich przytrzymywać palcami podczas cięcia. Po podcięciu pierwszego pasma będzie ono służyło jako punkt odniesienia do ścięcia pozostałych włosów. Warto wziąć to pod uwagę.

Włosy krótkie

Krótkie włosy również w bardzo korzystny sposób można podciąć w domu, dlatego warto zainteresować się takim rozwiązaniem, jeśli nie planuje się wizyty u swojego fryzjera. Włosy należy umyć, a także podzielić na pasma z wykorzystaniem spinek. Strzyżenie warto zacząć od dołu oraz kontynuować je ku górze głowy. Podczas niego należy brać pasmo po pasmie oraz ciąć. Czynność powinno się powtórzyć w przypadku wszystkich pasm. Dzięki temu włosy na pewno będą w bardzo korzystny sposób obcięte, co sprawi również, że będą się lepiej prezentować.

Zniszczone końcówki

W sposób samodzielny bez większych problemów można również podcinać zniszczone końcówki, co będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Z całą pewnością zabieg ten będzie miał wpływ na ogólną kondycję oraz stan włosów, dlatego warto się na niego zdecydować. W celu zastosowania tej metody należy skręcać pojedyncze pasma włosów, a następnie obcinać z nich wystające końcówki. Dzięki temu wszystkie zniszczone włosy zostaną w korzystny sposób usunięte, a same włosy będą dużo lepiej się na co dzień prezentować.