szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jakie płaszcze wyszczuplające sprawią, że wygląd będzie naprawdę smukły?

Płaszcze wyszczuplające to pojęcie bardzo względne, bowiem: jak pikowane, watowane, z grubych tkanin płaszcze mogą wysmuklać sylwetkę? Otóż mogą, ale tylko w niektórych przypadkach. Na rynku jest dużo fasonów grubych i ciężkich płaszczy, wystarczy tylko dobrać odpowiedni krój, dodać pasujące dodatki i już strój wyszczupla a nie pogrubia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wyszczuplającego płaszcza?

Przy wyborze i ewentualnym zakupie odpowiedniego fasonu płaszcza, który ma wyszczuplić a nie pogrubić trzeba zastosować trochę sprytu i wiedzy na temat stylizacji. Powinno się odrzucić wszystkie modele oversize’owe, pikowane, zwłaszcza pikowane poziomo i wełniane, których faktura jest trójwymiarowa i przeskalowana. Płaszcze wyszczuplające to wszystkie te nakrycia wierzchnie, które mają klasyczne fasony i są gładkie oraz są trapezowe lub miękko opływające ciało.

Płaszcze maskujące sylwetkę

Najbardziej wyszczuplającym płaszczem będzie ten, którego fason przypomina trapez. Taki płaszcz idealnie zamaskuje masywne uda i szerokie biodra. Rozszerzany płaszczyk znacznie poprawi proporcje pomiędzy szeroką górą sylwetki a wąskimi ramionami. Sprawi też, że będzie można pod niego założyć sweter i mimo to komfort poruszania się będzie bardzo duży.
W przypadku okrycia w kształcie litery A idealnie sprawdzą się kolory pastelowe, granaty i czernie oraz jednorzędowe zapięcie. Dwurzędowe może trochę poszerzyć daną osobę, która chce ukryć zbędne kilogramy.
Płaszcz, który również wysmukli sylwetkę to fason z dekoltem V. Sprytnie wydłużona szyja wyciągnie daną postać w górę, przez co wizualnie straci trochę kilogramów. Pamiętać trzeba, że takie płaszcze powinny być bardziej luźne aniżeli mocno opięte, wtedy efektem jest lekkość, która sprzyja wyszczupleniu. Ponadto lepiej jest je nosić bez szala, który otrzymaną lekkość może trochę przytłumić.
Dodatkowo idealnymi płaszczami wysmuklającymi są wszystkie fasony bez zapięcia. Lekko opływające połacie płaszcza dają wrażenie, że dana osoba ma mniej kilogramów niż w rzeczywistości.

Czy można wybrać płaszcz we wzory?

Osoba, która uwielbia printy a poszukuje płaszcza wyszczuplającego może zdecydować się też na delikatne wzory. Muszą być jednak one mało krzykliwe a przy tym bardzo stonowane. Dlatego idealnym przykładem okażą się pepitka czy lamparcie cętki. Płaszcze we wzory zawsze należy łączyć z jednolitymi dodatkami. Wzory można wybrać tylko warunkowo, natomiast zawsze największym sprzymierzeńcem osób otyłych, które chcą się wyszczuplić będą powierzchnie gładkie i takie też powinny być płaszcze wyszczuplające.