szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jak wybrać nakrycie głowy do okrągłej twarzy?

W obecnych czasach bardzo wiele kobiet decyduje się na noszenie różnego rodzaju nakryć głowy. Bardzo często w fantastyczny sposób się one prezentują, dlatego warto się zdecydować na ich zakup. Jednak tego rodzaju produkty powinny być w odpowiedni sposób dopasowany do kobiety, która będzie je nosić. Dlatego wiele pań zastanawia się, jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy wybrać. Warto się tego dowiedzieć.

Kształt twarzy

Przed wyborem najbardziej odpowiedniej czapki dla siebie należy przede wszystkim określić kształt swojej twarzy, co jest bardzo istotną kwestią. Dzięki temu będzie możliwe dobranie najlepszych produktów, które będą się najkorzystniej prezentować. Określenie kształtu twarzy nie jest trudnym zadaniem. Najlepiej spiąć włosy oraz stanąć przez lustrem. Bez większych problemów będzie można zobaczyć, jaki kształt twarzy się posiada, a także dobrać do niego najbardziej odpowiednie nakrycie głowy.

Jakie nakrycia głowy wybierać?

W przypadku posiadania twarzy o okrągłym kształcie warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele nakryć głowy, które są wybierane do codziennego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie przede wszystkim wybór czapek, które w optyczny sposób wysmuklają twarz. Dzięki temu będzie się ona wydawała mniej okrągła niż jest w rzeczywistości. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się wszelkiego rodzaju luźno opadające beanie hat, czyli tak zwane krasnalki lub smerfetki. Oprócz tego można się również zdecydować na tradycyjne czapki, które są wywijane na czole.

Jakich nakryć głowy nie wybierać?

Jeśli dana kobieta posiada twarz o okrągłym kształcie to powinna również w zdecydowany sposób unikać niektórych nakryć głowy. Będzie to dla niej bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ wiele czapek nie prezentuje się zbyt dobrze w przypadku posiadania okrągłej twarzy. przede wszystkim warto unikać wszelkiego rodzaju czapek, które mają spiczaste fasony z pomponem. Źle będą również wyglądały dość krótkie modele czapek, które zakłada się jedynie na czubek głowy.

Jak nosić nakrycie głowy?

W przypadku posiadania przez kobietę okrągłej twarzy bardzo istotny jest również odpowiedni sposób noszenia danej czapki, dlatego należy na to zwrócić swoją szczególną uwagę. Przede wszystkim warto tak zakładać czapkę, aby w optyczny sposób mogła wysmuklić twarz oraz ją wysmuklić. Idealnym rozwiązaniem będzie założenie czapki na przykład „na bakier”. Dobrze będą wyglądały również kaszkiety oraz berety, dlatego warto się nad nimi zastanowić podczas wyboru najbardziej odpowiedniej czapki dla okrągłej twarzy.