szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Moda

Jak zatuszować brzuch by wyglądać na osobę z talią?

Wycięta talia osy, to szczyt marzeń wielu kobiet. Jednak bardzo często marzenie to jest niedościgłe i trudne do zrealizowania. Dobrze zatem, że są możliwości zatuszowania brzucha, który nie raz i nie dwa naprawdę jest bardzo widoczny. Można to zrobić przy zastosowaniu niektórych trików stosowanych bardzo często w stylizacji.

Gdzie szukać inspiracji?

Sposobów by odpowiednio modelować figurę jest bardzo wiele. Można zarówno zatuszować zbyt duży brzuch jak i zbyt grube nogi czy za szerokie biodra. Trzeba się tego nauczyć, a inspiracji można poszukać, przede wszystkim, w swojej szafie i na stronach internetowych.
Zawsze kierować się też trzeba kilkoma podstawowymi zasadami, jest to ważne zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.
Przede wszystkim czerń nie zawsze wyszczupla a co za tym idzie nie zawsze zatuszuje duży brzuch. Można nosić niektóre printy ale zawsze trzeba dobierać odpowiedni swój rozmiar. W odpowiedzi na pytanie: jak zatuszować brzuch, trzeba zdać sobie sprawę, że cały sekret leży w długościach danych ubrań na linii brzucha. Zawsze wyeksponowany brzuch to na pewno brzuch nie zatuszowany.

Kolor i kształt ubrania

Wracając do czerni. Jest to kolor, który wyszczupla ale nie w przypadku gdy założymy ubranie mocno dopasowane i opinające brzuch. Ten kolor nie zawsze będzie naszym sprzymierzeńcem. Dlatego obok kolorów danych ubrań, ważny jest też ich kształt. Fasony nieco luźne i rozkloszowane pomogą znacznie zatuszować zbyt duży brzuch. Dodatkowo trzeba zwracać uwagę, by nie odcinać linii brzucha, czyli by nie znalazły się na nim żadne gumki opinające go.
Zastosowane kolory mogą być szarościami, granatami, burgundem, zielenią a w przypadku gdy lubimy wzory, też można je wybrać. Jednak jeśli chodzi o wzory to znowu jest pewne ale, bo powinny być to wzory wyszczuplające. Wszystkie pionowe nadruki pomogą zatuszować brzuch.
Zatem by zbyt duży brzuch nie był eksponowany, ubrania muszą być w ciemnych kolorach, nie opinające i jeśli są we wzory, to te powinny być w pionie a nie w poziomie.

Inne sposoby optycznego wyszczuplenia sylwetki u kobiet

Panie posiadające duży brzuch mogą też nosić dżinsy, idealnie sprawdzą się dżinsy w typie skinny, dopasowana do nich luźna tunika, sprawi, że brzuch zniknie, przynajmniej wizualnie. W chłodne dni idealnie sprawdzi się oversize’owy sweter.
Kobietom najlepiej sprawdzą się fasony trapezowe i odcinane bezpośrednio pod biustem a nie w pasie. Dobre też będą różnego rodzaju długie koszule, kopertowe sukienki o głębokich dekoltach.
Przy pomocy dobrych sposobów, można wyglądać tak, jakby brzucha w ogóle nie było.