szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

goście weselni
Lifestyle

Księga gości na weselu

Ślub i wesele to moment w życiu bardzo wyjątkowy, staramy się w tym dniu otaczać ludźmi którzy są Nam szczególnie bliscy. Większość z Nas pragnie, by osoby towarzyszące Nam na początku wspólnej drogi, pozostawiły po sobie jakiś trwały ślad, który będzie stanowił niebanalną i ciekawą pamiątkę.

Księga Gości na wesele

Doskonałym pomysłem na planowanie wesela i ślubu jest zamówienie księgi wpisów. Może być ona ozdobiona przeróżnymi motywami, z personalizacją lub nie – możliwości i wybór jest ogromny. Jeżeli chcemy, by księga gości weselnych miała bardziej prywatny charakter, możemy wykonać ją samodzielnie. Wystarczy zamówić podstawę do tworzenia albumów lub kupić ja w sklepie (są dostępne w większości sklepów papierniczych) i popuścić wodze fantazji. Przydatne może okazać się wszystko na co tylko macie ochotę, wycinki z gazet, zdjęcia z dzieciństwa i dorosłego życia, wiersze o miłości – wszystko zależy od Waszej pomysłowości i kreatywności. Wykonana własnoręcznie księga wpisów na pewno wzbudzi zainteresowanie wśród gości. Aby księga stanowiła długoletnią pamiątkę, należy pamiętać także o oprawie. Tutaj także możecie popuścić wodze fantazji, znakomicie sprawdzają się w tym przypadku: drewno, plusz, aksamit lub inny materiał.

Księga Gości i Fotobudka – połączenie idealne

Słyszeliście już o fotobudce? To świetny pomysł, aby uatrakcyjnić tradycyjną Księgę Wpisów. Fotobudka wykonuje serię zdjęć, a następnie natychmiastowo je drukuje, np. w paskach 5×15 cm. Na takich zdjęciach możemy umieścić dowolny napis, złożony np. z imion Młodej Pary i daty ślubu. Dodatkowo, każdy z Gości może się przebrać (setki gadżetów do wyboru: kapelusze, stroje, akcesoria, okulary itd.), dzięki czemu zdjęcie będzie niepowtarzalne. Po wydruku, jedno ze zdjęć może zostać wręczona Gościom, którzy zachowają pamiątkę ze ślubu i wesela, a drugie zdjęcie może zostać wklejone do pamiątkowej Księgi, gdzie dodatkowo każdy będzie miał jeszcze możliwość na tradycyjne złożenie życzeń mazakiem lub długopisem.

Korki od wina

Niebanalnym pomysłem na zebranie pamiątkowych wpisów i życzeń od gości są korki od wina. Każdemu z gości weselnych wręczmy długopis i korek, ich zadaniem jest wypisanie na nich życzeń, gratulacji oraz złożenie podpisów. Na zakończenie wesela zbieramy korki, natomiast w domu umieszczamy je np. w przezroczystym naczyniu. Dzięki takiej formie pamiątkowych wpisów zyskujemy niebanalną pamiątkę oraz ciekawą dekorację mieszkania. Zamiast korków na podstawę świetnie nadadzą się drewniane puzzle które po złożeniu w całość będą przypominały, ile wspaniałych osób tego dnia było przy Nas.

Plakaty pamiątkowe

Wielką popularnością w ostatnim czasie cieszą się plakaty na pamiątkowe wpisy, które mogą mieć one przeróżny charakter. Dobrym pomysłem jest zakupienie takiego plakatu np. poprzez internet. Oferta jest bardzo bogata. Dostępne są plakaty, na których obok spersonalizowanych danych (imiona Pary Młodej, data ślubu) znajduje się przykładowo drzewo z nagimi konarami. Do całego zestawu dołączany jest łatwo zmywalny tusz którym goście robią odciski palców na konarach drzewa. By zapamiętać, który jest czyj warto pomyśleć o ich podpisaniu. To jednak tylko jeden z wielu przykładów plakatu, który po oprawieniu ciągle przypominał będzie Nam ten wyjątkowy dzień.

W przypadku księgi gości można wykazać się pomysłowością, ponieważ praktycznie każda powierzchnia po której da się pisać może posłużyć Nam za podstawę, natomiast później za wspaniałą pamiątkę.

Więcej porad znajdziesz na Luva.pl