szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

kosmetyki do makijażu
Moda

Kosmetyki do makijażu, które warto kupić

Bez produktów do makijażu kosmetyczka każdej kobiety byłaby niekompletna. Nierzadko to one uznawane są przez panie za artykuły ważniejsze od chociażby kremów pielęgnacyjnych, mleczek czy balsamów. To kosmetyki do makijażu potrafią jako jedyne podkreślić urodę, a czasem i nawet całkowicie ją zmienić lub lekko skorygować. Najlepsze z nich to te przeznaczone właśnie do maskowania pewnych mankamentów. Nie trzeba ich przecież akceptować. Można je zasłaniać, by inni w ogóle nie byli w stanie ich dostrzec.

Z ukrywaniem różnego rodzaju niedoskonałości zdecydowanie najlepiej poradzi sobie dobry i jakościowy korektor. Jest to akurat taki kosmetyk, który nierzadko jako pierwszy pojawia się w kosmetyczkach nastolatek. Ale dorosłe kobiety też śmiało mogą go używać. Niezależnie od wieku na skórze mogą występować pewne niedoskonałości, a im kobieta jest starsza, tym trudniej jest jej z nimi walczyć. Jest to wystarczający powód do tego, by te krostki i zaskórniki ukrywać. A można to zrobić bardzo skutecznie, pokrywając niedoskonałości cienką warstwą korektora.

Maskujące kosmetyki do makijażu kryją jednak nie tylko typowe pryszcze czy zaskórniki. Niektóre z nich są przeznaczone do maskowania sińców i cieni pod oczami, z którymi też wiele kobiet ma problem, zwłaszcza teraz, gdy praktycznie nikt nie ma czasu się wysypiać. Korektor używany do tego celu powinien być nieco jaśniejszy od naturalnego koloru skóry. Najlepiej rozprowadzić go przy pomocy gąbeczki, gdyż wtedy efekt będzie najbardziej naturalny.

hornwellness.pl