szmatkalatka.pl

Nowoczesny blog o modzie

Majtki chłonne damskie
Lifestyle

Majtki chłonne damskie – dla kogo są polecane?

Majtki chłonne damskie to doskonała ochrona dla kobiet borykających się z lekkim i średnim nietrzymaniem moczu. Są wygodniejsze niż podpaski na nietrzymanie moczu i bardziej chłonne niż wkładki higieniczne. Nie różnią się też pod względem wyglądu od zwykłej bielizny, więc można je nosić nawet pod wyjściowymi, eleganckimi kreacjami. Majtki chłonne damskie to niezawodna ochrona, komfort i dyskrecja. Dowiedz się, jak wybrać rozmiar i rodzaj majtek chłonnych, tak by w najlepszy sposób spełniały swoje zadanie.

Majtki chłonne damskie – co je różni od podpasek i wkładek na nietrzymanie moczu?

Majtki chłonne damskie wyglądem przypominają zwykłą bieliznę. Zakłada się tak samo jak zwyczajne majtki, zaś zdejmuje – rozrywając specjalne zabezpieczenia, ułatwia to zdjęcie także w warunkach, gdy wymaga tego sytuacja (doszło do mikcji), a nie można zdjąć spodni czy rajstop (np. w publicznej toalecie). Pod ubraniem są niewidoczne i bez problemu można założyć je nawet pod obcisłe spodnie lub sukienkę. Od zwykłych majtek różnią się jedynie wkładem chłonnym. Oprócz tego majtki chłonne TENA mają też system zapobiegający wyciekaniu moczu i trzymający wilgoć z dala od skóry oraz system kontroli zapachu, który zapobiega powstawaniu przykrej woni.

Podpaski na nietrzymanie moczu wyglądają jak zwykłe podpaski, są od nich jedynie nieco grubsze i mają podobne systemy ochrony przed wilgocią i zabezpieczenia przed niemiłym zapachem. Wkładki higieniczne są nieco cieńsze, a wkładki TENA Ultra Slim w zasadzie są niewidoczne pod bielizną. 

Podpaski i wkładki przeznaczone są dla osób z lekkim oraz kropelkowym nietrzymaniem moczu. Majtki chłonne, zależnie od ich rodzaju, można stosować zarówno przy lekko, jak i średnio nasilonej dolegliwości nietrzymania moczu. Eksperci uważają, że majtki chłonne to wygodniejsze rozwiązanie, lepiej też chroni przed nieprzyjemnymi konsekwencjami nietrzymania moczu, szczególnie gdy zabezpieczenia nie można zmienić przez jakiś czas, na przykład w podróży.

Majtki chłonne damskie – komfort i dyskrecja

Majtki chłonne TENA Lady mają system Fresh Odour Control, który chroni przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu oraz system Dry Fast Core utrzymujący wilgoć z dala od skóry. Dzięki temu zagwarantowane jest długotrwałe uczucie świeżości i czystości.

Majtki chłonne TENA wykonane są też z miękkich, przyjaznych dla skóry materiałów, które przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać.

Co bardzo ważne, majtki chłonne odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru idealnie dopasowują się do kobiecych kształtów i gwarantują nie tylko wygodę i doskonałą ochronę, ale też dyskrecję. Można zakładać je także na noc, zwiększając w ten sposób komfort snu.

Majtki chłonne dobieramy tak jak zwykłą bieliznę. Dostępne są rozmiary od XS do XL. Majtki chłonne mają też różne stopnie chłonności – dobieramy właściwy, zależnie od stopnia nasilenia nietrzymania moczu. Optymalizujemy w ten sposób ochronę i komfort psychiczny, czyli pewność, że nie wydarzy się żadna kompromitująca sytuacja związana z nietrzymaniem moczu.